Sopot, widok z latarni morskiej na molo, fot. Szymon Zduńczyk

Perły Trójmiasta

Odkryj na nowo najpiękniejsze zakątki fotograficzne Gdańska, Sopotu i Gdyni


Intensywny, weekendowy plener fotograficzny z warsztatami pejzażu, fotografii nocnej, fotografii architektury nocą.


Termin III edycji: brak miejsc
Dostępne miejsca: 7 /codzienna aktualizacja/
Miejsce plenerów: Gdańsk, Sopot, Gdynia
Limit osób na warsztatach: 10.
Stopień trudności:

Koniecznie obejrzyj...
Co da Ci plener?

Po pierwsze praktyka - przećwiczysz co najmniej 80 technik, poznasz gotowe wzorce postępowania. Zapewne sporo wiesz na temat fotografii, ale plener to przede wszyskim trening, praktyczne zastosowanie wiedzy.

Zaczerpniesz inspiracji - nie ma nic lepszego jak oglądanie zdjęć innych uczestników, poznawanie innych punktów widzenia tego samego motywu.

Poznasz prawdziwych pasjonatów fotografii - tu nie ma miejsca dla przypadkowych ludzi. Na plenerach spotykają się wyjątkowe osoby. To wspaniałe uczucie nadawać na tych samych falach, móc wymieniać się doświadczeniem. Takie spotkania zapamiętuje się do końca życia.

Odpoczniesz realizując swoją pasję - plener nie jest wycieczką autokarową, na której musisz w biegu zwiedzać i fotografować piękne miejsca w byle jakim świetle. Będziemy wybierać najbardziej urokliwe miejsca. Warszaty będą realizowane w wymarzonej dla fotografa porze dnia.

warsztaty fotograficzne w plenerzeDla kogo plener?

Chcesz robić artystyczne zdjęcia. Dotychczasowe zdjęcia wydają Ci się mało interujące, niby ładne ale bez treści, bez drugiego dna.

Chcesz się zainspirować, zmierzyć się z konkretnymi zadaniami, na żywo, podpatrzeć jak inni myślą i fotografują te same motywy.

Chcesz się dalej rozwijać ale stoisz pod murem. Chcesz przełamać ten marazm, zburzyć ten mur i zacząć świadomie robić zdjęcia, które same przemawiają.

Chcesz poznać gotowe wzorce postępowania, gotowe techniki np. metodę kumulacji momentów


plener fotograficzny nad morzem

Warsztaty fotografii nocnej podczas pleneru Perły Trójmiasta, pierwszej edycji, w Gdyni Orłowie we wrześniu 2016.

Harmonogram


4 maja, czwartek
Od godz. 16.00-21.00 Zakwaterowanie. Zwiedzanie i fotografowanie Starego Miasta w Gdańsku.

5 maja, piątek.
8.00-18.00 Rejs statkiem na Hel i warsztaty fotograficzne. Fotografowanie portu, latarni morskiej.
20.00-21.00 Warsztaty pejzażowe. Fotografowanie zachodu Słońca w Gdańsku Górkach Zachodnich.

6 maja, sobota.
5.00-7.00 Warsztaty pejzażowe. Fotografowanie wschodu Słońca w Gdyni Orłowie.
9.00-11.00 Kurs podstaw fotografii w Parku Oliwskim w Gdańsku.
11.00-17.00 Czas wolny. Odespanie nocy. Posilenie się. Wypoczynek. Przegląd zdjęć i naładowanie akumulatorów.
17.00-20.00 Warsztaty fotografii architektury nocnej. Sopot.
21.00-23.30 Warsztaty fotografii nocnej. Gdynia Orłowo przy klifie.

7 maja, niedziela
5.00-7.00 Warsztaty pejzażowe. Fotografowanie wschodu Słońca w Gdyni przy torpedowni.
8.00-9.00 Kurs kompozycji fotograficznej na Skwerze Kościuszki w Gdyni.
9.00-10.00 Wzmocnienie się ciepłą herbatą i zakończenie pleneru

Jest to plan ramowy, który może ulec zmianie w zależności od pogody.

plener fotograficzny nad morzem

Uczestnicy pleneru Perły Trójmiasta, pierwszej edycji, w Sopocie na molo we wrześniu 2016.

Program

WARSZTATY 1.

Fotografia pejzażowa. Od banalnych ujęć do zachwycającej fotografiiwarsztaty fotograficzne w plenerze dla zaawansowanych

Plaża w Gdyni Orłowie o wschodzie Słońca.

WARSZTATY 2.

Fotografia architektury nocą.warsztaty fotograficzne architektury

Dom Zdrojowy w Sopocie o zmierzchu.

WARSZTATY 3.

Fotografia nocna. Fascynujące ścieżki gwiazd wkomponowane w pejzażwarsztaty fotograficzne w plenerze dla zaawansowanych

Plaża w Gdyni Orłowie koło klifu nocą.

KURS 1.

Kurs podstaw fotografii. Opanuj swój aparat i pożegnaj się z błędami fotograficznymi.warsztaty fotograficzne w plenerze dla zaawansowanychKURS 2

Kurs kompozycji w fotografii. Punkt, linia, płaszyzna w praktyce.warsztaty fotograficzne w plenerze dla zaawansowanychWarunki uczestnictwa

Jeśli posiadasz lustrzankę lub bezlusterkowca i umiesz na nim ustawić przysłonę, czas naświetlania, czułość, ogniskową i ręcznie ustawić ostrość, to zapraszam Cię na plener! Potrzebujesz jeszcze statyw i pilota lub wężyk spustowy - to jest pozycja obowiązkowa. Bardzo przydatnym ale nieobowiązkowym akcesorium jest interwałometr do fotografowania ścieżek gwiazd.warsztaty fotograficzne w plenerzeDyplom ukończenia warsztatów


Po zakończniu szkolenia otrzymasz dyplom. To bardzo ważny dokument przy ubieganiu się o różnego rodzaju dofinansowania. Agencja Foto Oko jest bowiem instytucją szkoleniową wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych nr: 2.22/00090/2016. Dyplom będzie w formie elektronicznej w pliku PDF do wydruku.
Na dyplomie jest informacja o rodzaju, zakresie kursu, imię i nazwisko oraz PESEL uczesnika, miejscowość, data, podpis i pieczątka firmowa, nr instytucji szkoleniowej.

dyplom ukończenia kursu fotografii ślubnej

O prowadzącym

Szymon Zduńczyk - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi kierunku fotografia i Politechniki Gdańskiej. Od 2004 roku właściciel AGENCJI FOTO OKO i fotograf zawodowy. Jest wydawcą kursów fotografii wideo oraz prowadzi szkolenia fotograficzne online. Od 2013 roku założyciel Akademii Foto Oko, internetowej szkoły fotografii.

Szymon Zduńczyk
Nagrody i wyróżnienia to: II nagroda exequo w XII Ogólnopolskim Konkursie Fotografii PORTRET w Trzciance w 2007 roku, Certificate of Achievement Honorable Mention - International Photography Awards, Los Angeles w 2003 roku, II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Oblicza Ludzi w Otwocku, I nagroda - IV Krajowy Konkurs Fotograficzny Przystanek Woodstock, Żary 2002, wiecej...

dyplom wyróznienie w konkursie ND Awards
Wyróżnienie w konkursie ND Awards 2014

Co jeszcze dostanę?

Bonus wideo 1.

wartości 73zł
5 PIORUNUJĄCYCH TECHNIK FOTOGRAFICZNYCH
Jak uchwycić niezwykłe sytuacje?
Czas trwania: 2h 30 min.
Tematy: Burza, ogień, pod wodą, mgła, gwiazdy.


kurs fotografii wideo jak uchwycić ciekawe sytuacje

Bonus wideo 2.

wartości 106zł /odzielnie ten kurs sprzedajemy tutaj /
Myśleć fotograficznie + e-book.
Czas nagrania: 3h

jak kadrować zdjęcia, kompozycja w fotografii


Opinie
Wiecej opinii...

Do końca zapisów pozostało...
Obejrzyj, jak było ostatnio...
Ważne informacje


1. Przemieszczeć się będziemy moim samochodem, w którym są 3. wolne, nieodpłatne miejsca oraz samochodami uczestników. Wystarczy, że jeden lub dwóch uczestników przybędzie pojazdami i wszyscy plenerowicze mogą podróżować wspólnie po uzgodnieniu kosztów. Zabieram uczestników z głównej trasy Gdańsk - Gdynia.
2. Mamy zaplanowane dwa wschody Słońca, więc szanse na ciekawe światło są duże. W razie deszczu zamienimy plenery na kurs Photoshopa lub Lightrooma.
3. Nocelgi należy rezerwować we własnym zakresie. Do dyspozycji jest ogromna baza noclegowa od hosteli za 50zł za nocleg do apartamentów w 5-gwiazdkowych hotelach.

Zapisy


Wybierz dogodną opcję dla siebie. Kliknij spodem i wpłać proszę kwotę 200zł.

STANDARD
OPTIMUM
Bilet na rejs do Helu
Warsztaty fotografia pejzażowa 5h
Warsztaty architektura nocą 3h
Warsztaty fotografia nocna 2,5h
Kurs podstawy fotografii 2h
Kurs kompozycja w fotografii 2h
Bonus 1. wartośći 73zł
Bonus 2. wartości 106zł
Omawianie zdjęć 13 tygodni
Rabat
Inwestujesz
628 zł 449zł
828 zł 649zł
Oszczędzasz
179zł
179zł
Kliknij obok i wpłać kwotę 200zł
Zapisz mnie
Zapisz mniePS W sumie masz do dyspozycji 14,5. godzin zajęć i 5,5 godzin materiałów wideo.


Do zobaczenia na plenerze!

Szymon Zduńczyk
Agencja Foto Oko
Ul. Porębskiego 68/7
80-180 Gdańsk

Dlaczego warto wybrać się na plenerowe warsztaty fotograficzne?

Żyjemy w biegu. Poranek to najczęściej szybkie śniadanie, toaleta poranna, chwila poszukiwania czegoś do ubrania i wyjście do pracy. Wracamy zmęczeni, a trzeba zrobić obiad, ogarnąć mieszkanie i odhaczyć, chociaż kilka punktów z naszej listy rzeczy do zrobienia. Jeśli nie wpiszemy w kalendarz spotkania sami ze sobą to prawdopodobieństwo, że znajdziemy na nie czas jest wyjątkowo małe. Podobnie jest z pasją. Powinniśmy poświęcać więcej uwagi rzeczom, które lubimy, jednak ustępują one pierwszeństwa sprawom pilnym, ważnym do wykonania.

Fotograficzny rozwój

jest jedną z tych specyficznych pasji, na które trzeba poświęcić wyjątkowy czas. Od znaczków i monet (które swoją drogą także bywają fascynujące) różni się tym, że trzeba mieć odpowiednie warunki do fotografowania. Złapać odpowiednie światło, miejsce, nastrój... Z pomocą przychodzą

Warsztaty fotograficzne plenerowe Perły Trójmiasta

podczas których można uczyć się fotografii, poznawać sprawdzone techniki fotograficzne i zmienić myślenie, na bardziej artystyczne. Rezerwujemy sobie czas na rozwijanie pasji. Będziemy to robić w pięknych miejscach północnej Polski – Gdańsku, Sopocie i Gdyni. W każdym z tych miast zostało specjalnie wyselekcjonowane miejsce, które spełnia oczekiwania żądnych pięknych widoków fotografów.

Plener fotografii - Trójmiasto

to miejsca, które zachwycają różnorodnością i przyciągają jak magnes fotografów nie tylko w Polski, ale też ze świata. Podczas tego wydarzenia przeżyjemy razem: -zachód słońca na urokliwej, jednej z najładniejszych trójmiejskich plaż w Górkach Zachodnich, -wschód słońca w malowniczej Gdyni Orłowie, -nauka fotografii w najpiękniejszym ogrodzie gdańskim: Parku Oliwskim, - fotografowanie architektury nocnej w Sopocie, mieście, gdzie nowoczesna architektura przeplata się z zabytkowymi werandami - nocna fotografia na klifie w Orłowie — jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce - wschód słońca przy tajemniczej gdyńskiej torpedownii - opanowanie kompozycji na terenie modnego gdyńskiego Skweru Kościuszki. W tym roku doszła wyjątkowa atrakcja: rejs statkiem na Hel.

Plenerowe warsztaty fotograficzne

są kumulacją wszystkiego, o czym marzy każdy miłośnik fotografii: Plan został ułożony tak, by znalazło się w nim wszystko: piękne miejsca warte sfotografowania o najlepszych możliwych porach dnia, spędzanie czasu i poznawanie nowych ludzi, z którymi dzielimy fotograficzną pasję i fotograficzny rozwój. Podczas warsztatów fotograficznych opanujemy takie tematy, jak

Pejzaż, kompozycja, światło i myślenie fotograficzne.

Pod okiem profesjonalisty dowiemy się jak pożegnać banalne zdjęcia krajobrazowe i komponować zachwycające fotografie. Architektura nocna nie będzie już dla nas problemem. Nocą budynki są często pięknie oświetlone i wyglądają zdecydowanie bardziej spektakularnie niż fotografowane za dnia. Nawet w najpiękniejszym miejscu można zrobić słabe zdjęcia, jeśli nie zna się podstawowych zasad kompozycji i operowania światłem. Warsztaty fotograficzne zapewniają jednak podszkolenie w tych tematach, co zaowocuje wspaniałymi kadrami z samego pleneru. Jak wiadomo najlepiej uczyć się poprzez praktykę.

Trójmiejski plener fotograficzny

jest tak skonstruowany, że opiera się przede wszystkim na fotografowaniu. Nie będzie żadnej nauki z książek, tylko praktyczna wiedza przekazana od prowadzącego, który na bieżąco koryguje błędy i motywuje do kolejnych fotograficznych postępów. Poznając innych pasjonatów fotografii będziemy mogli poznać inne spojrzenie pozostałych uczestników na ten sam fotografowany motyw. Pozwoli nam to rozszerzyć horyzonty i opuścić fotograficzny marazm, który blokuje nam rozwój naszej pasji. Wspólne spędzanie czasu wśród ludzi, z którymi mamy wspólne zainteresowania pomaga w nawiązywaniu znajomości, daje wysokie prawdopodobieństwo, że będziemy czuli się na tym

stacjonarnym szkoleniu fotograficznym

swobodnie, ponieważ człowiek jest tak skonstruowany, że dobrze czuje się w towarzystwie ludzi podobnych do niego samego. Taka forma warsztatów to także możliwość do wymiany doświadczeń, poglądów i informacji na temat nowości, także technicznych, w fotograficznym świecie.

Plener warsztaty fotografii Gdańsk Gdynia Sopot - Trójmiasto

otworzy przed nami nowe możliwości. Czas to jedna z najcenniejszych rzeczy, jakie posiadamy. Nie da się go powielić ani uzyskać tego, który się utraci. Czas spędzony na nauce fotografii podczas

warsztatów fotograficznych w Trójmieście

zaowocuje lepszymi kadrami, nowymi znajomościami, poszerzeniem wiedzy fotograficznej, podniesieniem umiejętności związanych z fotografowaniem i odpoczynkiem od codziennej gonitwy, przytłaczającego poczucia braku czasu na swoje pasje i marzenia.