Plaża przy wydmach nieopodal Łeby, fot. Szymon Zduńczyk

Nadmorze 2017

Zdobywaj wiedzę, chwytaj ulotne chwile i wypoczywaj


4 dniowy plener fotograficzny z warsztatami pejzażu, fotografii nocnej


Termin: 8-11 czerwca 2017
Dostępne miejsca: 7
Miejsce plenerów: Dębina, Ustka, Łeba
Limit osób na warsztatach: 10.
Noclegi: Pensjonat Kamień Bałtyku w Dębinie
Stopień trudności:
Co da Ci plener?

Po pierwsze praktyka - przećwiczysz co najmniej kilkanaście technik, poznasz gotowe wzorce postępowania. Zapewne sporo wiesz na temat fotografii, ale plener to przede wszyskim trening, praktyczne zastosowanie wiedzy.

Zaczerpniesz inspiracji - nie ma nic lepszego jak oglądanie zdjęć innych uczestników, poznawanie innych punktów widzenia tego samego motywu.

Poznasz prawdziwych pasjonatów fotografii - tu nie ma miejsca dla przypadkowych ludzi. Na plenerach spotykają się wyjątkowe osoby. To wspaniałe uczucie nadawać na tych samych falach, móc wymieniać się doświadczeniem. Takie spotkania zapamiętuje się do końca życia.

Odpoczniesz realizując swoją pasję - plener nie jest wycieczką autokarową, na której musisz w biegu zwiedzać i fotografować piękne miejsca w byle jakim świetle. Będziemy wybierać najbardziej urokliwe miejsca. Warszaty będą realizowane w wymarzonej dla fotografa porze dnia.

warsztaty fotograficzne w plenerze pejzaż, krajobraz

Uczestnicy pleneru Nadmorze 2016, podczas warsztatów fotografii nocnej.

Dla kogo plener?

Dla pasjonata fotografii i jego rodziny. Jeżeli co roku wyjeżdżacie z rodziną na urlop, to zapraszam na plener. Ty możesz relizować się na kilkugodzinnych warsztatach podczas gdy współmałżonek zajmuje się dziećmi. Pozostały czasu spędzacie razem. Tylko Ty płacisz za warsztaty. Pozostali członkowei rodziny ponoszą standardowe koszty urlopu takie jak mniej więcej wszędzie.

Chcesz robić artystyczne zdjęcia. Dotychczasowe zdjęcia wydają Ci się mało interujące, niby ładne ale bez treści, bez drugiego dna.

Chcesz się zainspirować, zmierzyć się z konkretnymi zadaniami, na żywo, podpatrzeć jak inni myślą i fotografują te same motywy.

Chcesz się dalej rozwijać ale stoisz pod murem. Chcesz przełamać ten marazm, zburzyć ten mur i zacząć świadomie robić zdjęcia, które same przemawiają.

Chcesz poznać gotowe wzorce postępowania, gotowe techniki np. metodę kumulacji momentówPlaża przy wydmach nieopodal Łeby, fot. Szymon Zduńczyk

Harmonogram


8 czerwca, czwartek. Zakwaterowanie od godz. 16.00. Warsztaty fotografii nocnej po godz. 18.00.
9 czerwca, piątek. Wschód Słońca w Dębinie. Rejs statkiem w Ustce. Wycieczka do latarni morskiej i zatopionego lasu w Czołpinie. Fotografowanie zachodu Słońca.
10 czerwca, sobota. Wschód Słońca w Dębinie. Warsztaty obróbki zdjęć. Warsztaty Fotografii pejzażowej na ruchomych wydmach koło Łeby. Fotografowanie zachodu Słońca.
11 czerwca, niedziela. Wschód Słońca w Dębinie. Wybór i przegląd najlepszych zdjęć uczestników z dyskusją. O godz. 10.00 nastąpi zakończenie pleneru.

Program

WARSZTATY 1.

Fotografia nocna. Fascynujące ścieżki gwiazd wkomponowane w pejzażwarsztaty fotograficzne w plenerze dla zaawansowanych

Ścieżka gwiazd wykonana w szklarni z pomidorami w Samborowie. Fot. Szymon Zduńczyk 2015

WARSZTATY 2.

Fotografia pejzażowa. Od banalnych ujęć do zachwycającej fotografiiwarsztaty fotograficzne w plenerze dla zaawansowanych

Plaża w okolicach Dębiny. Fot. Szymon Zduńczyk 2014


WARSZTATY 3

Opracowanie graficzne zdjęć. Wzmocnij przekaz i uchowaj się od kiczukurs podstaw fotografii

Kurs podstaw fotografii, styczeń 2013


Ruchome wydmy koło Łeby, fot. Szymon Zduńczyk

Noclegi

Noclegi mamy zarezerwowane w pensjonacie Kamień Bałtyku. Pensjonat ma jedną ogromną zaletę. Na wybrzeżu możemy podziwiać piękne zachody Słońca. Wschody są zazwyczaj niedostępne. Nie tutaj! Z ogromnego tarasu Kamiania Bałtyku mamy widok na jezioro Gardno, nad którym dokonują się spektakularne wschody Słońca skąpane w porannych mgłach. Z tarasu możemy fotografować również gwiazdy i księżyc bez obaw o swój aparat. Do dyspozycji mamy pokoje 2-osobowe z łazienkami. W pensjonacie dostepny jest bezpłatny internet, parking, kuchnia, świetlica, siłownia.

warsztaty fotograficzne nad morzem

Pensjonat Kamień Bałtyku w Dębinie

Warunki uczestnictwa

Jeśli posiadasz lustrzankę lub bezlusterkowca i umiesz na nim ustawić przysłonę, czas naświetlania, czułość, ogniskową i ręcznie ustawić ostrość, to zapraszam Cię na plener! Dodatkowo aby w pełni wykorzystać warsztaty wskazane jest abyś posiadał komputer i program graficzny np. Photoshop lub Affinity.


Zobacz co Cię czeka...

Wszystkie ujęcia w tym filmie są wykonane w miejscach plenerowych, czyli w Dębinie, Ustce, Łebie. Te miejsca czekają na Ciebie.Dyplom ukończenia warsztatów


Po zakończniu szkolenia otrzymasz dyplom. To bardzo ważny dokument przy ubieganiu się o różnego rodzaju dofinansowania. Agencja Foto Oko jest bowiem instytucją szkoleniową wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych nr: 2.22/00090/2016. Dyplom będzie w formie elektronicznej w pliku PDF do wydruku.
Na dyplomie jest informacja o rodzaju, zakresie kursu, imię i nazwisko oraz PESEL uczesnika, miejscowość, data, podpis i pieczątka firmowa, nr instytucji szkoleniowej.

dyplom ukończenia kursu fotografii ślubnej


Plaża w Dębinie koło Ustki nocą. Pierwszy plan był doświetlany czeroną lampą. Fot. Szymon Zduńczyk

O prowadzącym

Szymon Zduńczyk - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi kierunku fotografia i Politechniki Gdańskiej. Od 2004 roku właściciel AGENCJI FOTO OKO i fotograf zawodowy. Jest wydawcą kursów fotografii wideo oraz prowadzi szkolenia fotograficzne online. Od 2013 roku założyciel Akademii Foto Oko, internetowej szkoły fotografii.

Szymon Zduńczyk
Nagrody i wyróżnienia to: II nagroda exequo w XII Ogólnopolskim Konkursie Fotografii PORTRET w Trzciance w 2007 roku, Certificate of Achievement Honorable Mention - International Photography Awards, Los Angeles w 2003 roku, II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Oblicza Ludzi w Otwocku, I nagroda - IV Krajowy Konkurs Fotograficzny Przystanek Woodstock, Żary 2002, wiecej...

dyplom wyróznienie w konkursie ND Awards
Wyróżnienie w konkursie ND Awards 2014


Opinie
Wiecej opinii...

Co jeszcze dostanę?

Bonus wideo 1.

wartości 73zł
5 PIORUNUJĄCYCH TECHNIK FOTOGRAFICZNYCH
Jak uchwycić niezwykłe sytuacje?
Czas trwania: 2h 30 min.
Tematy: Burza, ogień, pod wodą, mgła, gwiazdy.


kurs fotografii wideo jak uchwycić ciekawe sytuacje

Bonus wideo 2.

wartości 106zł /odzielnie ten kurs sprzedajemy tutaj /
Myśleć fotograficznie + e-book.
Czas nagrania: 3h

jak kadrować zdjęcia, kompozycja w fotografii

Jak było rok temu...
REZERWACJA PLENERU


1. Zarezerwuj termin, weź urlop, aby być w dniach od 8 do 11 czerwca 2017.
2. Zejdź na dół, wybierz odpowienią opcję pleneru i opłać część wpisowego w wysokości 200zł.
3. Do dwóch tygodni od zapisu poprosimy Cie o wpłatę pozostałej kwoty.
4. Ciesz się wspaniałym plenerem!

Do końca zapisów pozostało...Opcje kursu wideo i pleneru


Jeśli portafisz na podstawie wykonanych zdjęć dojść samemu jakie były ustawienia aparatu, jak były ustawione postacie, jakie było światło to uczestnictwo w plenerze w wersji STANDARD jest dla Ciebie. To najbardziej ekonomiczne rozwiazanie dla nieco bardziej zaawansowanych w fotografii osób.

Natomiast jeżeli chcesz mieć dostęp przez 13 tygodni do spotkań online za pomocą platformy konferencyjnej, gdzie możesz wysłać 3 zdjęcia na tydzień i otrzymać opinię oraz wskazówki jak robić lepsze zdjęcia, to opcja OPITMUM jest idealna dla Ciebie.

Jeśli chcesz przejść indywidualne konsultacje, osobisty trening to wybierz plener EXTRA. Wykształceni specjaliści rozwiążą Twoje największe problemy, pochylą się nad Twoimi fotograficznymi bolączkami.


PLENER
STANDARD
PLENER
OPTIMUM
PLENER
EXTRA
Nocleg
Warsztaty fotografii nocnej 4h
Warsztaty fotografii pejzażowej 15h
Warsztaty opracowania zdjęć 3h
Bonus 1. wartośći 73zł
Bonus 2. wartości 106zł
Omawianie zdjęć 13 tygodni
3. godziny osobistych konsultacji
wartych 270zł
Rabat
Inwestujesz
778 zł 599zł
978 zł 799zł
1248 zł 1069zł
Oszczędzasz
179zł
179zł
179zł
Kliknij obok i wpłać kwotę 200zł
Zapisz mnie
Zapisz mnie
Zapisz mniePS W sumie masz do dyspozycji 22. godzin zajęć, 5,5 godzin nagrań wideo, 13 spotkań online z omawianiem zdjęć i do 3. godzin treningu osobistego.


Do zobaczenia na plenerze!

Szymon Zduńczyk
Agencja Foto Oko
Ul. Porębskiego 68/7
80-180 Gdańsk


/tak może wyglądać Twój pamiętnik/.

Warsztaty plenerowe. czerwiec 2017,

Właśnie wróciłam z niezwykłej przygody, którą zapamiętam do końca życia. Przez wiele lat marzyłam o wakacjach połączonych z fotografowaniem i nareszcie to marzenie zostało spełnione! Aż szkoda, że czas leciał tak szybko, bo z przyjemnością spędziłabym jeszcze w Łebie parę chwil.

Kurs fotografii pejzażu nad morzem

był strzałem w dziesiątkę! Przyjechaliśmy do Dębiny w czwartek. Trochę się bałam, bo nie znałam nikogo, na szczęście innych uczestników łatwo było rozpoznać. Niemal każdy trzymał w pobliżu aparat fotograficzny. Jeszcze tego samego dnia wyruszyliśmy na

warsztaty pejzażowe fotografii nocnej,

podczas których dowiedziałam się, w jaki sposób najlepiej jest fotografować przy niewystarczającej ilości światła. Udało mi się zrobić ciekawe zdjęcia niepozornych domków, w których zapewne żyją mieszkańcy Dębiny. Plażę mieliśmy bardzo blisko, więc po zakończonej części warsztatowej przeszłam się jeszcze na chwilę po plaży. Niezwykłe uczucie. Szum fal, piasek pod stopami i cisza, w której słychać bicie własnego serca. Zasnęłam bardzo szybko. Nie miałam jednak wystarczającej ilości czasu na spanie, które tak lubię, bo podczas

warsztatów fotografii krajobrazu nad morzem

fotografowaliśmy w najlepszych godzinach dnia. Cóż za wspaniały pomysł! Zawsze miałam ten problem z mężem. Kiedy ja chciałam iść i fotografować wschód słońca, Krzysiek przewracał się na drugi bok, a jak już się zebrał, to marudził na plaży, że nudno i wieje. Tutaj nic takiego się nie działo. Wszyscy, mimo wczorajszego wieczornego fotografowania stawili się punktualnie, bez marudzenia, a nawet – z uśmiechem! Słońce było za chmurami prawie cały wschód, na szczęście pod koniec oniemieliśmy z zachwytu, ponieważ chmury otworzyły coś na kształt świecącego serca.

Nauka fotografii na plenerze fotograficznym

była przeplatana fantastycznymi wycieczkami. Pływaliśmy statkiem i zwiedzaliśmy okolice Ustki. Ludzie byli przesympatyczni i umówiliśmy się, że spotkamy się za rok, tym razem w górach (będę miała bliżej). Oczywiście fotografia spajała naszą grupę, ale okazało się, że dzielimy także inne pasje. Karolina, która jest młodsza ode mnie o 7 lat, tak jak ja lubi wietnamską kuchnię. Po

Fotografowaniu zachodu Słońca

siedziałyśmy do północy i wymieniałyśmy się ulubionymi przepisami. Czułam się trochę, jakbym cofnęła się w czasie i pojechała na kolonie. Wróciły wszystkie cudowne wspomnienia z okresu dzieciństwa. Teraz niby jesteśmy dorośli, a Jolka i Ewka wygłupiały się wieczorem, jak małe dzieci. Mimo wielu atrakcji nie byliśmy przemęczeni i posiedzieliśmy chwilę przy ognisku. W sobotę ponownie dziarskim krokiem ruszyliśmy

uczyć się fotografować wschód słońca.

Tym razem wschodu nie było, za to był przepiękny złocisty odcień rozlany po całej plaży. Wykorzystaliśmy to i fotografowaliśmy tyłem do wschodu, obserwując zmieniające się kolory na plaży. Muszę zapamiętać tę technikę. To było naprawdę inspirujące doświadczenie. Po południu wybraliśmy się na

warsztaty fotografii pejzażowej

w okolice ruchomych wydm. Fotografowaliśmy tam zachód słońca. Dziękowaliśmy prowadzącemu, że nie zorganizował wyjazdu w późniejszym terminie, bo w innym wypadku musielibyśmy się przepychać przez tłumy turystów. Nie powiem, że całą plażę mieliśmy dla siebie, ale wygospodarowaliśmy naprawdę dużą przestrzeń dla naszej grupy fotografujących. Niedzielny wchód słońca nad jeziorem Gardno. Nad taflą wody unosiła się cudowna, gęsta mgła a na niebie nie było nawet jednej chmurki. Szkoda mi było wracać do domu, ale wszystko kiedyś się kończy.

Z warsztatów plenerowych nad morzem

przywiozłam cenne wspomnienia, nowe umiejętności i fotografie, które już jutro mają być do odbioru. Wywołałam pejzaże w dużym formacie. To będzie świetny prezent na rocznicę ślubu rodziców Krzyśka. Teściowa lubi piękne widoki, szczególnie te znad morza. Jestem z siebie dumna, że potrafiłam w ten sposób uwiecznić krajobraz. Miłym akcentem jest także fakt, ze po zakończeniu wydarzenia, jakim był

plener fotografii krajobrazowej nad morzem

otrzymałam dyplom potwierdzając ukończenie tego szkolenia. Jest to dokument przydatny do ubiegania się o różnego rodzaju dofinansowania, ponieważ organizator jest wpisany do rejestru instytucji szkoleniowych. Na ten moment nie jest mi potrzebny do takich celów, ale to miła pamiątka, nawet tak, do powieszenia na ścianie czy włożenia w segregator z dokumentami. To dodatkowy atut tego szkolenia, w innych miejscach nie oferowali potwierdzenia uczestnictwa w kursie.

Warsztaty fotografii krajobrazowej

będę wspominała niezwykle miło także ze względu na fotografowane miejsca i pory dnia. Dotąd wydawało mi się, że nie ma sensu fotografować tego samego miejsca, jednak Dębina była tak urokliwa, że z przyjemnością wróciłabym do niej za rok, albo na jesień, kiedy znów nie będzie wielu ludzi i plaża będzie opustoszała.

Po plenerze fotograficznym

wróciłam wypoczęta i mam więcej siły i energii do realizowania mojej pasji. To były dobrze wydane pieniądze, tym bardziej, że obejmowały też nocleg i kilka atrakcji. Czuję, że mogę ruszyć dalej i fotografować jeszcze lepiej, z jeszcze większą przyjemnością.