Plener Techniki Pozowania

Jak nawiązać kontakt
z fotografowaną osobą
i odpowiednio ją upozować?


5. godzinne warsztaty fotograficzne w plenerze
z nagranym na żywo materiałem wideo oraz spotkaniami online z omówieniem zdjęćStopień trudności:


KLIENT: NESSI s.c. / Garwolin ZLECENIE: Zdjęcia wizerunkowe z modelka PRODUKCJA: AGENCJA FOTO OKO, 2010. Fot. Szymon Zduńczyk

Gdzie i kiedy?

W tym roku są to jedyne warsztaty plenerowe. Nigdzie indziej w Polsce nie będą realizowane. Limit uczestników został zmniejszony i wynosi do 12 osób. Ze względów bezpieczeństwa dokładne miejsce podam na 3 dni przed plenerem. Będzie to jeden z parków miejskich.

Aktualizacja wolnych miejsc: 22 lipca 2016

Gdańsk, 23 lipca 2016, sobota godz. 16-21. brak miejsc

Następny termin przewiduję za rok. W przypadku deszczu wyznaczę drugi termin. Jeśli Ci nie będzie pasować, to zwrócę Ci pieniądze.


Obejrzyj jak było...
Co da Ci plener?

Po pierwsze praktyka - przećwiczysz minimum kilkadziesiąt technik, gotowych ustawień postaci i portretu w plenerze. Plener to przede wszyskim trening, praktyczne zastosowanie wiedzy.

Nabierzesz pewności siebie - podczas fotografowania w plenerze musisz o wszyskim wiedzieć: o świetle, kompozycji, gdzie mają stanąć i jaką przybrać pozę. Nie ma tu miejsca na zastanaiwanie się.

Zaczerpniesz przyjemność z fotografii - jeśli zastosujesz całą ogromną wiedze, którą chcę Ci przekazać, jestem przekonany, że od tego momentu będziesz sięgać po aparat z przyjemnością z głową pełną pomysłów. Będziesz wolnym człowiekiem.
KLIENT: Polcargo International ZLECENIE: Zdjęcia korporacyjne pracowni sensorycznej, PRODUKCJA: Red apple, 2011 Fot. Szymon Zduńczyk

Dla kogo kurs?

Chcesz robić lepsze portrety. Portret to podstawa. Często słyszysz: zrób mi zdjęcie. Najczęściej chodzi właśnie o portret. Dobry portret.

Chcesz opanować światło. Nie wychodzą Ci zdjęcia? Nie wiesz jak ustawić postać w plenerze do światła? Pokażę Ci jak robić dobre zdjęcia w każdych, nawet najgorszych warunkach oświatleniowych.

Chcesz dobrze komponować zdjęcia. Zapoznasz się z podstawowymi i zaawansowanymi technikami komponowania zdjęć. Na pewno są to proste zasady wyłożone w prosty sposób.

Chcesz nauczyć się nawiazywać kontakt, wywoływać naturalność, budować dobrę atmosferę podczas zdjęć? Są na sprawdzone metody. Nie musisz tego odkrywać na nowo. Zdaj się na mnie. Stosuję te metody w codziennej pracy fotografa zawodowego już od ponad 12 lat.

Chcesz poznać gotowe wzorce postępowania, np. jak wybrać idealne miejsce w plenerze aby portret był o wiele lepszy, jak dobrać tło, jakiej użyć ogniskowej i jakiego światła.
KLIENT: NESSI s.c. / Garwolin ZLECENIE: Zdjęcia wizerunkowe z modelka PRODUKCJA: AGENCJA FOTO OKO, 2010. Fot. Szymon Zduńczyk

Czy Ty również...

Jesteś miłośnikiem fotografowania ludzi. Nie zamierzasz zarabiać na fotografii. Chcesz robić lepsze zdjęcia rodzinie przyjaciołom. Pragniesz być postrezgany jako ekspert od fotografowania modeli w swoimm otoczeniu.

Fotografujesz śluby lub myślisz o fotografowaniu ślubów. Fotografowanie pleneru jest o tyle trudne, że musisz samemu nad wszystkim zapanować. Musisz wiedzieć gdzie postawić parę młodą, jakich ustawień aparatu użyc, jak kadrować i ich oswietlać.

Masz studio portretowe zarabiasz na fotografowaniu. Chcesz poznać nowe techniki, wykluczyś błędy, być lepiej potrzeganym i przyciągnąć więcej klientów.

Fotografujesz ładne dziewczyny, które amatorsko zajmują się modelingiem. Nie daj się uprzedzić pytaniami: "A co teraz? Co mam zrobić? Jak się ustawić?". Poznane techniki pozwolą Ci na co najmniej 3 godziny fotografowania bez tych trudnych pytań.

Fotografujesz pracowników firm, żyjesz z fotografii lub o tym marzysz. Masz zdolności w fotografowaniu postaci i nie chcesz popełniać wszystkich błędów przy swoim pierwszym lub kolejnym zleceniu.Plener fotografii ślubnej. I edycja, Gdańsk 2014

Plener fotografii ślubnej. V edycja podczas Intensive Workshop Tour 2015, Warszawa, 11 lipca 2015.

Program

LEKCJA 1. ŚWIATŁO


 • Unikanie błędów czyli jaka jest dobra i zakazana pora fotografowania?
 • Jak wykorzystać wschód i zachód słońca? Magiczna godzina w praktyce?
 • Jak fotografować postać w słoneczny i pochmurny dzień?
 • Żelazne zasady w ustawianiu modelki do światła: przednie, boczne, tylne.  Fot. Szymon Zduńczyk

  LEKCJA 2. KOMPOZYCJA


 • Plany zdjęciowe w fotografii. Jak kadrować postać w stosunku do tła.
 • Jak zastosować złoty podział i mocne punkty obrazu przy fotografowaniu ludzi?
 • Kompozycja symetryczna i skośna z postacią w plenerze.
 • Jak wpływa zmiana ogniskowej na odbiór zdjęcia: od szerokiego kąta do teleobiektywu?  Fot. Szymon Zduńczyk

  LEKCJA 3. GŁOWA


 • Warunki konieczne do spełnienia dobrego portretu.
 • Co jest najważniejszym czynnikiem dającym 50% efektu przy portrecie?
 • Prosta technika na odnalezienie najlepszego kąta fotografowania modelki.
 • Twarz jako kompozycja malarska. Świadome decydowanie o rozmieszczeniu elementów składowych.
 • 3. różne wyrazy osiągnięte przy różnych punktach widzenia?
 • Sposoby korygowania kształtu twarzy za pomocą środków fotograficznych.  Fot. Szymon Zduńczyk

  LEKCJA 4. SYLWETKA


 • 3 żelazne zasady w fotografowaniu modelki.
 • Gdzie powinny przebiegać krawędzie kadru przy cięciu postaci?
 • Jak ustawić nogi nieprofesjonalnej modelki?
 • Jak uniknąć 3. najczęstszych błędów związanych z ułożeniem rąk?
 • Komponowanie rąk wokół głowy i bioder.
 • 10 ciekawych, sprwdzonych i prostych póz dla początkujących.

  zdjęcia ślubne kurs fotografii, warsztaty

  Fot. Szymon Zduńczyk

  LEKCJA 5. NAWIĄZYWANIE KONTAKTU


 • Prosta metoda rozluźnienia na ekstremalnie skrępowaną modelkę.
 • Sprawdzona metoda oczy i oddech.
 • Podstawowe zasady w komunikacji z fotografowaną osobą.
 • Jak zwiększyć pewność siebie fotografowanej osoby?
 • Praktyczne wskazówki: od pogodnej twarzy do salwy niepohamowanego uśmiechu.
 • Techniki pozwalające zaktywizować osoby, które mają trudności choreograficzne.  Fot. Szymon Zduńczyk


  Obejrzyj wideo z poprzednich lat...
  Warunki uczestnictwa

  Jeśli posiadasz lustrzankę lub bezlusterkowca i umiesz na nim ustawić przysłonę, czas naświetlania, czułość, ogniskową i ręcznie ustawić ostrość, to zapraszam Cię na plener! Plener jest dla początkujących i średnio zaawansowanych, a nie dla starych wyjadaczy.

  Plener fotografii ślubnej. I edycja, Gdańsk 2014

  Plener fotografii ślubnej. V edycja podczas Intensive Workshop Tour 2015, Warszawa, 11 lipca 2015.

  Dyplom ukończenia kursu


  Po zakończniu szkolenia otrzymasz dyplom. To bardzo ważny dokument przy ubieganiu się o różnego rodzaju dofinansowania. Agencja Foto Oko jest bowiem instytucją szkoleniową wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych nr: 2.22/00090/2016. Dyplom będzie w formie elektronicznej w pliku PDF do wydruku. Na dyplomie jest informacja o rodzaju, zakresie kursu, imię i nazwisko oraz PESEL uczesnika, miejscowość, data, podpis i pieczątka firmowa, nr instytucji szkoleniowej.

  dyplom ukończenia kursu fotografii ślubnej

  O prowadzącym

  Szymon Zduńczyk - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi kierunku fotografia i Politechniki Gdańskiej. Od 2004 roku właściciel AGENCJI FOTO OKO i fotograf zawodowy. Jest wydawcą kursów fotografii wideo oraz prowadzi szkolenia fotograficzne online. Od 2013 roku założyciel Akademii Foto Oko, internetowej szkoły fotografii. Od 12 lat fotografuje śluby. Tutaj jest portfolio ślubne: www.zdjeciaslubne.zdunczyk.com

  Szymon Zduńczyk w studio

  Nagrody i wyróżnienia to: II nagroda exequo w XII Ogólnopolskim Konkursie Fotografii PORTRET w Trzciance w 2007 roku, Certificate of Achievement Honorable Mention - International Photography Awards, Los Angeles w 2003 roku, II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Oblicza Ludzi w Otwocku, I nagroda - IV Krajowy Konkurs Fotograficzny Przystanek Woodstock, Żary 2002, wiecej...

  dyplom wyróznienie w konkursie International Photo Awards
  Wyróżnienie w konkursie International Photo Awards 2003

  Dlaczego tak przystępna cena?


  Nie zatrudniam modelki do pozowania. To dodatkowy koszt (wynagodzenie, strój, wizaż, transport, casting) rzędu 2000-3000 zł. Przy 10 uczestnikach minimalna cena wzrosłaby o 200-300zł dając w efekcie cenę ok. 400-700zł. Uczestnicy będą pozować na zmianę i tym sposobem wydatek będzie niewielki w stosunku do przyjętej wiedzy.


  Opinie
  Wiecej opinii...

  Wybierz dogodną opcję


  Jeśli portafisz na podstawie wykonanych zdjęć dojść samemu jakie były ustawienia aparatu, jak były ustawione postacie, jakie było światło to uczestnictwo w plenerze w wersji STANDARD jest dla Ciebie. To najbardziej ekonomiczne rozwiazanie dla nieco bardziej zaawansowanych w fotografii osób.

  Natomiast jeżeli chcesz mieć wszystko co wymieniłem powyżej nagrane na wideo, chcesz mieć gotowca, tak aby w dowolnej chwili przypomnieć sobie którąś z technik to opcja OPITMUM jest idealna dla Ciebie.

  Jeśli chcesz mieć miesięczne wsparcie po zakończeniu pleneru i tym samym przedłużyć naukę to wybierz plener EXTRA. Na spotkaniach online organizowanych co tydzień dowiesz się czegoś o swoich zdjęciach. Co jest Twoją mocną stroną, nad czym musisz jeszcze popracować. To wszystko na grupowych, internetowych spotkaniach odbywających się co czwartek o godz. 20.00. Będziesz mieć dostęp do 4. spotkań online w ramach Akademii Foto Oko.


  PLENER
  STANDARD
  PLENER
  OPTIMUM
  PLENER
  EXTRA
  Plener 5h
  Wideo
  z pleneru 4h
  Grupowe omówienie zdjęć online do 12h w Akademii Foto Oko
  Rabat
  Inwestujesz
  250 zł 170zł
  310 zł 220zł
  463 zł 373zł
  Oszczędzasz
  80 zł
  90 zł
  90 zł
  Zapisz mnie
  Zapisz mnie
  Zapisz mnie  PS Jeśli jesteś słuchaczem Akademii Foto Oko, to plener w opcji OPTIMUM masz za 150zł. Dokonaj proszę płatności przelewem tradycyjnym.

  PPS W sumie masz do dyspozycji 5 godzin warsztatów, 4 godzin nagrań wideo i do 12. godzin spotkań online.


  Do zobaczenia na plenerze!

  Szymon Zduńczyk
  Agencja Foto Oko
  Ul. Porębskiego 68/7
  80-180 Gdańsk