Informacje o prowadzących


Szymon Zduńczyk - zdjęcie

Szymon Zduńczyk

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi kierunku Fotografia i Politechniki Gdańskiej kierunku Elektrotechnika. Od 2004 roku właściciel AGENCJI FOTO OKO i fotograf zawodowy. Założyciel AKADEMII FOTO OKO. Redaktor naczelny portalu RED FOCUS. Laureat kilku znanych konkursów w kraju i za granicą, jego prace publikowane były... więcej...

Wybrane komercyjne prace


zdjęcia mody Szymona Zduńczyka KLIENT: NESSI s.c. / Garwolin ZLECENIE: Zdjęcia wizerunkowe z modelka PRODUKCJA: AGENCJA FOTO OKO, 2010

zdjęcia biżuterii Szymona Zduńczyka
CLIENT: SWAROVSKI ELEMENTS / Liechtenstein | Service: Photo documentation of fair booth SWAROVSKI ELEMENTS on Amberif 2012 in Gdansk, Poland

zdjęcia łodzi motorowych Szymona Zduńczyka
KLIENT: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Galeon, ZLECENIE: Zdjęcia łodzi motorowych GALIA PRODUKCJA: PARAGRAFF, 2009

zdjęcia wędlin Szymona Zduńczyka
KLIENT: Wytwórnia Wędlin Władysław Kummer, ZLECENIE: Zdjęcia reklamowe wędlin do kalendarza, PRODUKCJA: Inventivmedia, 2008


Andrzej Leszczyński - zdjęcie

Andrzej Zbigniew Leszczyński

Absolwent Wyższego Studium Fotografii w Warszawie, Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Obecnie współpracuje z Liceum Plastycznym w Gdańsku, Ogólnokształcącą Szkołą Sztuk Pięknych w Gdańsku i Wydziałem Grafiki ASP w Gdańsku. Jest rzeczoznawcą MEN ds. podręczników i programów nauczania w kształceniu zawodowym w zawodzie Fotograf i Fototechnik.


Karol Nienartowicz - zdjęcie

Karol Nienartowicz

Autor Kursu fotografii pejzażowej. Człowiek znany i ceniony w świecie fotografii. Autor trzech książek o tematyce krajobrazowej. Odwiedził ponad 30 krajów, fotografował m.in. w Alpach we Francji, Szwajcarii, w Górach Przeklętych w Albanii i Czarnogórze, w Górach Skandynawskich, na Islandii i w Macedonii, Andach Patagońskich. Pracował przy tworzeniu filmu Twój Vincent, który otrzymał nominację do nagród Bafta, Złotego Globu i Oscara.

Klienci Szymona Zduńczyka
Dwór Oliwski Galeria Bałtycka J.J. Darboven Douglas Swarovski Elements Det Norske Veritas

Witam na stronie Kursów Foto Oko poświęconej szkoleniom, kursom, warszatatom i plenerom fotograficznym w Trójmieście oraz kursom i szkoleniom online, a także kursom wideo.

Chciałbym podzielić się wiedzą, którą posiadam. Mam do zaproponowania naukę fotografii bez "uczenia się na własnych błędach". Prowadzę Agencję Foto Oko zajmujacą się fotografia reklamową. Zdjęcia niekomercyjne znajdziecie w portfolio autorskim.

Kurs fotografii dla początkujacych dedykowany jest osobom planujacym zakup aparatu fotograficznego i zamierzajacym fotografować w bardziej świadomy sposób. Dla fotoamatorów posiadajacych aparat fotograficzny i niezadowolonych z dotychczasowych swoich zdjęć zapraszam na kurs fotografii dla średnio zaawansowanych.
Zajęcia stacjonarne mają charakter wykładów ilustrownych zdjęciami na bieżąco wykonywanymi przez uczestników kursu. Po każdej porządnej porcji informacji następuje cześć praktyczna i kursanci potwierdzaja założenia teoretyczne w praktyce.

Plenery mają charakter warsztatów - przeznaczone są dla początkujacych fotoamatorów, którzy chcą pogłebić, utrwalić i uporządkować swoją wiedzę fotograficzną na przykładzie portretu w plenerze. Warsztaty dedykowane są dla uczestników, którzy ukończyli kurs fotografii dla początkujących i jest wstępem do kursu fotografii dla średnio zaawansowanych. Warsztaty mają charakter zajęć praktycznych w plenerze. Minimum teorii, maksimum fotografowania.

Praca fotografa ślubnego jest bardzo trudna, zwłaszcza na początku, ponieważ trzeba poznać i wdrożyć kilkadziesiąt procedur związanych z pozyskiwaniem klientów, prowadzeniem własnej firmy i w końcu fotografowaniem. Fotograf musi być omnibusem aby nie pogubić się we wszystkich aspektach związanych z byciem niezależnym, bycia wolnym strzelcem. Kurs fotografii ślubnej daje odpowiedzi na te wszystkie trudne pytania pojawiające się na stracie. Moje doświadczenia 10. lat bycia fotografem ślubnym daje możliwość uniknięcia wielu przykrych niespodzianek związanych z fotografowaniem ślubów wesel.

Udzielamy lekcji i porad fotograficznych. Znamy wymagania i program nauczania średnich i wyższych szkół fotograficznych i pomagamy dostać sie do nich (np. Szkoła Filmowa w Łodzi, ASP Poznań i inne).