Jak kadrować zdjęcia?

60 przykładów z fotografii ślubnej

Jak eliminować błędy komponowania zdjęcia reportażowego i dopracować kadr do perfekcji
w Photoshopie, by następnie wyciągnąć wnioski
i uniknąć tych błędów podczas wykonywania zdjęć?


Czas nagrania: 2 godziny 56 minut
Nośnik: pliki do pobrania
Rozpoczęcie kursu: cały rok, w momencie zapisu.
Format: MP4. System: Windows, Mac, Linux.
Rozdzielczość obrazu: 1028x768px
ISBN 978-83-63660-10-9
Rok wydania: 2012
Stopień aktualności: 100%
Dyplom ukończenia: Nie

Stopień trudności:

jak kadrować zdjęcia, kompozycja w fotografii Zapewne często zastanawiasz się nad swoimi zdjęciami, nad tym co jeszcze możesz w nich poprawić. Myślisz o kompozycji wykonanych zdjęć. Często jest tak, że nie ma czasu na zastanawianie się nad ta kwestią. Dopiero ogladajac zdjęcia w komputerez dostrzegasz szereg błędów lub niedociagnięć. Nie cofniesz czasu, nie wykonasz lepszego tego samego zdjęcia. Możesz je jedynie poprawić przez przekomponowanie, zmiana kadru. Ten kurs pomoże Ci poznać zasady jakimi należy się kierować podczas wykonywania kadrowanie w dowolnym programie graficznym. Ucząc się przed komputerem zasad kompozycji zaczynasz je mimowolnie stosować podczas robienia zdjęć. Popełniasz coraz mniej błędów i robisz coraz lepsze zdjęcia. Możesz pobrać zdjęcia i ćwiczyć razem z prowadzacym na tym samym materiale.

Co da Ci kurs?
Nauczysz się zasad kadrowania zdjęć w komputerze - Twoje zdjęcia będa wygladały o niebo lepiej jeśli dotniesz je np. w oparciu o zasadę mocnych punktów obrazu.
Poznasz podstawowe zasady kompozycji w fotografii - zasadę równowagi kompozycji w fotografii, kontrastu tonalnego i kolorystycznego, kompozycję kośną i symetryczną, zasadę pierwszego planu, zastosowania głębi ostrości i wielu innych
Dowiesz się jak przycinać zdjęcia gdy na krawędziach są różne elementy: linie, plamy, kolory, jasne i ciemne motywy - tej wiedzy nie nabędziesz czytając poradniki i samemu eksperymentując. Zaoszczędzony czas wykorzystaj na świadome fotografowanie.
Zaczniesz eliminować błędy, niedociągnięcia które przeszkadzają w najlepszym odbiorze zdjęcia. Jak eliminować przeszkadzające motywy na krawedzi i w środku kadru, jak radzić sobie ze zbyt jasnymi i ciemnymi motywami, jak retuszować drobne fragmenty obrazu.

kurs Jak kadrować zdjęcia, 60 przykładów z fotografii ślubnej

O prowadzącym

Szymon Zduńczyk - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi kierunku fotografia i Politechniki Gdańskiej. Od 2004 roku właściciel AGENCJI FOTO OKO i fotograf zawodowy. Jest wydawcą kursów fotografii wideo oraz prowadzi szkolenia fotograficzne online. Od 2013 roku założyciel Akademii Foto Oko, internetowej szkoły fotografii.

Klientami jego byli m.in. Swarovski Elements, Douglas Polska, J. J. Darboven Poland, Det Norske Veritas Poland, więcej...

Dwór Oliwski Galeria Bałtycka Swarovski Elements Royal Canin Det Norske Veritas Douglas

Współpracował miedzy innymi z: agencją Mr. Bloom przy projektach dla Dr. Oetker, ZT Kruszwica, Loopy`s World

Mr. Bloom dla ZT Kruszwica Dr. Oetker Loopy`s World

oraz z agencją Paragraff przy projektach dla Portu Lotniczego Gdańsk, Galeon i Orbis.

Paragraff dla Port Lotniczy Gdańsk Galeon Orbis

Szymon Zduńczyk
Nagrody i wyróżnienia to: II nagroda exequo w XII Ogólnopolskim Konkursie Fotografii PORTRET w Trzciance w 2007 roku, Certificate of Achievement Honorable Mention - International Photography Awards, Los Angeles w 2003 roku, II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Oblicza Ludzi w Otwocku, I nagroda - IV Krajowy Konkurs Fotograficzny Przystanek Woodstock, Żary 2002, wiecej...

dyplom wyróznienie w konkursie ND Awards
Wyróżnienie Szymona Zduńczyka w konkursie ND Awards 2014

Jak przebiega kurs?

Po zapisie na kurs otrzymasz maila. Potwierdź uczestnictwo klikając w podany link. Następnie otrzymasz pierwszą lekcję wideo. Ta operacją trwa kilka minut, czyli po zapisie w ciągu kilku chwil możesz już korzystać z kursu. Nastepnie codziennie otrzymasz jedną 15-20 minutową lekcję. Nie zasypię Cię materiałem, którego nie będziesz w stanie przeanalizować. Do kursu załączam zdjęcia, te same, które omawiam w tym kursie. Możesz samodzielnie kadrować je i porównywać z operacjami prowadzącego. W ten sposób jesteś w stanie przerobić cały materiał poświęcając co dnia niewiele czasu.

Obejrzyj fragmenty...


Ile mam zainwestować?
Kurs wideo kosztuje jedynie 45zł

Jak kupić?

Aby dokonać zakupu, proszę o wiadomość mailową w zakładce KONTAKT.