Centrum pomocy

Informacje dotyczące zapisu i uczestnictwa w kursach online. Jak zamówić kurs? Jakie są metody płatości? Jak odebrać materiały edukacyjne?

JAK PRZEBIEGA ZAPIS NA KURS: PŁATNOŚĆ I ODBIÓR MATERIAŁÓW?ŚCIEŻKA ROZWOJU FOTOGRAFICZNEGO

Kolejność nauki powinna być następująca: obsługa aparatu i podstawowych technik fotografowania (ABC fotografii), kompozycja (kurs Jak komponować zdjęcia?), światło (Światło w fotografii). Następnym krokiem będzie nauka zagadnień kierunkowych: portretu (Portret dziecięcy), umiejętności ustawienia dziecka, modelki do zdjęć (Techniki pozowania modeli), dobrego krajobrazu (Kurs fotografii pejzażowej Karola Nienartowicza) oraz kurs dla bardziej zaawansowanych Myśleć fotograficznie. Na końcu mamy kursy zawodowe (Fotografia ślubna, Fotografia kulinarna, Fotografia studyjna, Portret dziecięcy w studio, biznas fotografa zawodowego).

JAK POBRAĆ MATERIAŁY EDUKACYJNE?

Natychmiast po opłacie kursu otrzymasz e-maila z linkami do pobrania materiałów edukacyjnych. Linki są klikalne. Wystarczy kliknąć na linku i materiał sam się zacznie pobierać.

NIE MOGĘ POBRAĆ MATERIAŁÓW

Co zrobić jeżeli klikam w link i materiał się nie pobiera lub pobrany materiał wideo nie można odtworzyć?
1. Upewnij się, że masz połączenie internetowe z minimum 1 MB/s. Skontaktuj się z operatorem sieci aby dowiedzieć się, czy Twoje łącze posiada wymagane parametry.
2. Jeśli nie masz pewności co do swojego łącza użyj innego urządzenia lub innej sieci internetowej.
3. Upewnij się, że Twoje urządzenie jest sprawne i że posiadasz niezbędne wymagania techniczne wyszczególnione w regulaminie.
4. Jeśli po kliknięciu w link nie następuje automatyczne pobranie, to oznaka, że kotwica linka jest uszkodzona/zmodyfikowana przez Twój serwer lub program pocztowy. Przykład: Wysyłam Ci linka: http://foto-oko.pl/pobierz.zip , który posiada taką samą kotwicę (przekierowanie po kliknięciu) http://foto-oko.pl/pobierz.zip . Na ekranie programu pocztowego widzisz: http://foto-oko.pl/pobierz.zip . Jednak po kliknięciu w przeglądarce widzisz: http://foto-oko.pl/pobierz i plik się nie pobiera. Jest to oznaka nieprawidłowej kotwicy. Rozwiązanie: skopiuj cały tekst: http://foto-oko.pl/pobierz.zip i wklej go do okna przeglądarki. Materiał zacznie się pobierać.
5. Jeśli pobrałeś materiały i nie możesz ich odtworzyć, musisz najpierw je rozpakować. Oznacza to, że musisz użyć programu do rozpakowania. W nowych systemach operacyjnych wbudowane są programy rozpakowujące i nie musisz instalować dodatkowego oprogramowania. Jeśli nie wiesz jak rozpakować plik użyj tego linka lub skontaktuj się z osobą w rodzinie, wśród znajomych, którzy Ci pomogą rozpakować pliki.
6. Jeśli pobrałeś plik i go rozpakowałeś, a filmy nie chcą się w ogóle uruchomić (lub nie chcą się wypakować), to albo pobrany plik jest pobrany nie w całości tylko częściowo, albo nie posiadasz odpowiedniego oprogramowania (kodeka) do odtworzenia pliku wideo. Rozwiązanie: pobierz go ponownie i ewentualnie porównaj jego wielkość z plikiem pierwotnie pobranym. Odmienna wielkość dwóch plików świadczy o niepoprawnym pobraniu pliku w wyniku np. przerwania połączenia internetowego.

POBRAŁEM KURS JEDNAK NIE MA W NIM DŹWIĘKU

Dźwięk w kursie jest formatu AAC i MP3. Większość urządzeń odtwarza ten format bez problemu. Jeżeli obraz jest wyświetlany, a nie ma dźwięku, oznacza to, że Twoje urządzenie nie spełnia warunków uczestnictwa w kursie zawartych w Regulaminie. Twoje urządzenie nie posiada odpowiednich kodeków. Postępuj wg instrukcji:
1. Zainstaluj program, który odtwarza dźwięk w formacie AAC i MP3 np. AllPlayer lub VLC media player.
2. Użyj innego urządzenia z innym systemem np. Windows lub Android.

CZY POSIADACIE WPIS DO REJESTRU INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH?

Tak. Agencja Foto Oko jest firmą szkoleniową wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych nr: 2.22/00090/2016. Oznacza to, że urzędy pracy kierują w pierwszej kolejności swoich petentów do firm znajdujących się w powyższym rejestrze. Dzięki temu oferowane przez nas kursy są dużą pomocą przy ubieganiu się o różne dofinansowania, dotacje np. na otwarcie własnej działalności gospodarczej.

JAK WYGLĄDAJĄ SPOTKANIA ONLINE?

Raz w tygodniu, we wtorki o godz. 20.00 organizowane są konferencje online. Uczestnik ma prawo wysłać do 3. zdjęć na jedno spotkanie. Zdjęcia należy przesyłać drogą e-mailową na wskazany adres. Podczas spotkania można zadawać prowadzącemu i współuczestnikom pytania za pomocą chata. Można zostawić pytanie prowadzącemu w odpowiednio przygotowanym miejscu, gdyby udział w spotkaniu online nie był możliwy. Spotkanie online jest nagrywane na wideo i udostępniane do 6 dni od daty spotkania. Wideo ze spotkania nie można pobierać na dysk.

CZY MOŻNA PRZEKŁADAĆ SPOTKANIA ONLINE?

Nie.

CZY KURS MOŻNA POBRAĆ NA DYSK?

Tak. Drogą mailową wysyłane są linki do pobrania kursu oraz wszelkie niezbędne informacje.

DLACZEGO KURS ABC FOTOGRAFII NIE POZWALA NA PODJĘCIE DOTACJI, DOFINANSOWANIA?

Odpowiem pytaniem: dlaczego kurs pierwszej pomocy nie pozwala leczyć chorych ludzi? Dlaczego prawo jazdy na motocykl nie pozwala kierować ciężarówką? W fotografii nie ma takiej odpowiedzialności za drugiego człowieka jak w medycynie i transporcie. Jednak osoba myśląca o zawodowej fotografii i sięgająca po publiczne pieniądze musi znać przynajmniej podstawy fotografii, nie wspominając już o kompozycji, świetle i obróbce fotograficznej. Tego wymaga przyzwoitość. Dla pasjonatów fotografii, którzy żyją fotografią i chcą żyć z fotografii przygotowałem kursy dedykowane w zakładce KURSY PRO.

KURSY UPRAWNIAJĄCE DO DOTACJI, DOFINANSOWANIA

Wyszczególnione kursy (znaczna większość) uprawniają do podjęcia dotacji lub dofinansowania. Link do testu wiedzy wysyłany jest automatycznie w pierwszej lekcji zaraz po dokonaniu płatności. Można podejść do testu w każdej chwili. Po zaliczeniu testu, dyplom drukowany jest natychmiastowo. Dyplom ukończenia kursu jest w formie elektronicznej. Należy samemu wydrukować ten elektroniczny dokument (plik PDF). Na dyplomie widnieje informacja o rodzaju, zakresie kursu, imię i nazwisko oraz PESEL uczestnika, miejscowość, data, podpis i pieczątka firmowa, nr instytucji szkoleniowej oraz informacja, że kurs zakończył się zdanym egzaminem wiedzy. Na dyplomie nie ma zdjęcia z wizerunkiem uczestnika.
Szczegóły:
- test jest testem jednokrotnego wyboru,
- nie ma ograniczeń czasowych na zaliczenie,
- należy uzyskać 60% poprawnych odpowiedzi,
- w przypadku niepowodzenia, każda poprawka jest płatna 17zł,
- nie ma możliwości wglądu i analizę zdanego testu.


CZY JEST MOŻLIWOŚĆ WYSTAWIENIA FAKTURY VAT?

Tak, jest taka możliwość. Po dokonaniu płatności proszę o dane do faktury. Jestem zwolniony z płacenia podatku VAT.

JAKI KUPIĆ APARAT?

Poziom podstawowy i średni
Minimum: lustrzanka lub bezlusterkowiec, obiektyw szeroki około 28mm, teleobiektyw około 135mm.
Zalecane: lustrzanka lub bezlusterkowiec, obiektyw krótki zoom 28-70mm, długi zoom 70-200mm, statyw.
Pełne: lustrzanka lub bezlusterkowiec, obiektyw szeroki zoom 16-28mm ze światłem minimum 4, standard 50mm ze światłem 1,8, długi zoom 70-200mm ze światłem 2,8, statyw, lampa błyskowa.
Poziom zaawansowany
Minimum: lustrzanka lub bezlusterkowiec, obiektyw szeroki około 28mm, standard 50mm ze światłem 1,8 , teleobiektyw około 135mm.
Zalecane: lustrzanka lub bezlusterkowiec, obiektyw krótki zoom 28-70mm ze światłem 2,8 , długi zoom 70-200mm ze światłem 2,8 , statyw,lampa błyskowa.
Pełne: lustrzanka lub bezlusterkowiec pełnoklatkowy, obiektyw szeroki zoom 16-28mm ze światłem minimum 2,8, obiektyw krótki zoom 28-70mm ze światłem 2,8 (ewentualnie standard 50mm ze światłem 1,8), długi zoom 70-200mm ze światłem 2,8, statyw, lampa błyskowa.
Uwagi. Ogniskowe podane są w przeliczeniu na pełną klatkę. Zaleca się rezygnację z obiektywów dołączonych do zestawów i nabywanie obiektywów ze światłem minimum 4.

Co pierwsze: kupno aparatu, czy kursu?

Jeśli kupisz aparat, to możesz uczyć się na kursie na własnym sprzęcie, zwłaszcza gdy chcesz zdecydować się na kurs z omówieniem zdjęć online. Jeśli zdecydujesz się w pierwszej kolejności na zakup kursu, to zakup aparatu będzie z pewnością bardziej świadomy. Poza tymi kwestiami należy rozważyć wielkość wydatków. Zakup kursu to wydatek rzędu 150-300 zł. Na podstawowy aparat trzeba wydać 10 razy więcej, czyli 1500-3000 zł. Oznacza to, że inwestując około 10% wartości aparatu, lepiej rozdysponujesz znaczną kwotę pieniędzy i zakup będzie bardziej udany.

BEZPŁATNE PORADY

Otrzymuję codziennie liczne wiadomości dotyczące bezpłatnej porady w wyborze sprzętu, techniki fotografowania i opracowania zdjęć. Udzielam odpowiedzi i doradzam w wyborze ścieżki edukacyjnej w fotografii przy decyzji zakupu kursu fotograficznego. Nie udzielam porad dotyczących sprzętu. Nie znam każdego modelu aparatu. Sprzęt można polecić tylko jeśli się go używało i/lub gdy na co dzień śledzi się nowinki techniczne. Na bieżąco ze sprzętem są pracownicy sklepu, np. Cyfrowe.pl . Kontakt telefoniczny: 58 326-40-40 i mail: sklep@cyfrowe.pl . Darmową wiedzą dzielimy się na blogu: https://zdunczyk.com, a inspiracje i wiedzę udostępniamy w serwisie: https://zdunczyk.com. Czasami organizuję darmowe szkolenia online dla subskrybentów kreatywnych biuletynu, z możliwością zadawania pytań prowadzącemu: https://kursy.foto-oko.pl/darmowe_kursy_fotografii.htm Poza tym, na Facebooku są grupy wsparcia, udzielająca pomocy w sprawie sprzętu, np. https://www.facebook.com/groups/fotograficznagrupawsparcia. Dodatkowo, gdy publikuję nowy artykuł, czy wpis, odpowiadam na pytania w komentarzu, jeśli są zadawane zgodnie z tematyką artykułu: https://zdunczyk.com.

DYPLOM W JĘZYKU ANGIELSKIM

Dyplom dostępny jest w języku polskim. Aby otrzymać dyplom w innym języku, należy skorzystać z usług tłumacza przysięgłego (koszt kilkudziesięciu złotych).


AKADEMIA FOTO OKO,
CZY POJEDYNCZE KURSY?

Pojedyncze kursy trwają najczęściej 6 tygodni i kończą się dyplomem ukończenia. Poruszają pojedyncze wybrane zagadnienie np. światło, kompozycję, portret. Akademia Foto Oko to roczne studium fotografii z nauką przez internet. AFO zawiera niemal wszystkie kursy na poziomie podstawowym oraz średnim. Nauka w AFO przypomina naukę na studiach zaocznych z periodycznymi zgrupowaniami na konsultację postępów nauki oraz finalnie – pracą dyplomową.

FILM SIĘ POPRAWNIE NIE URUCHAMIA

Jeśli film z zawartością edukacyjną się nie odtwarza, to twoje urządzenie elektroniczne nie posiada odpowiedniego oprogramowania do odtwarzania wideo. Filmy wideo nie są tworzone w egzotycznym formacie i z użyciem nietypowego programu kodującego. Wideo jest w niesłychanie popularnym formacie MP4 (kodek h264), a dźwięk w formacie AAC lub MP3 i do odtwarzania najczęściej nie jest potrzebny żaden zewnętrzny, poza systemem operacyjnym urządzenia program. Jeśli masz problemy z odtwarzaniem filmów, zastosuj proszę poniższą instrukcję. Pobierz i zainstaluj darmowy program ALL Player lub VLC Media Player do odtwarzania filmów. Skorzystaj z wyszukiwarki np. Google, Bing lub Google Play, App Store w celu ustalenia zaufanej strony z linkiem do pobrania oprogramowaniem. Jeśli dalej nie wiesz jak to zrobić, poproś doświadczoną osobę, która to za Ciebie uczyni. Gdybyś nie miał takiej osoby w swoim otoczeniu, skorzystaj z poradników zawartych w serwisie Youtube lub Vimeo wpisując np. frazę "instalacja All Player".

ZMIANA DANYCH ODBIORCY KURSU

Aby zmienić adres e-mail odbiorcy kursu, należy otworzyć dowolnego e-maila z instrukcją i lekcjami wysłanymi przez system informatyczny, zejść na sam dół wiadomości i odnaleźć linka „uaktulnienie”, kliknąć w niego i wpisać nowe dane.

INNE METODY POBRANIA FILMU

Możesz skopiować adres linku i wkleić go do przeglądarki. W tym celu klikasz prawym klawiszem myszki na linku z filmem i wybierasz „kopiuj adres odnośnika”. Następnie uruchamiasz przeglądarkę internetową i wklejasz skopiowany adres u góry do paska klikając prawym klawiszem myszki i wybierając opcję „wklej”. W przeglądarkach Firefox, Internet Explorer i Opera plik zacznie być pobierany.

JAKIE ZDJĘCIA MAM WYSŁAĆ?

Na kursie, w którym zadawane są prace domowe, na spotkanie online można wysyłać zdjęcia będące realizacją pracy domowej. Jednak często są to proste ćwiczenia i z tego powodu lepiej jest nadesłać inne zdjęcia z archiwum lub z bieżących sesji zdjęciowych.

CZY MOGĘ PRZESUNĄĆ SPOTKANIA ONLINE?

Nie. Wykupiony kurs daje dostęp do spotkań online i nagrań wideo po każdym spotkaniu. Nawet jeśli uczestnik nie wyśle zdjęć, to ma możliwość analizy porównawczej zdjęc innych uczestników. Tym samym nauka przebiega w znacznym zakresie mimo nie wysłania zdjęć do recenzji. Poza tym oferta nie jest zindywidualizowana. Obsługa uczestników kursów, którzy nie realizują programu nauczania zgodnego z harmonogramem byłaby bardzo czasochłonna i w związku z tym płatna dodatkowo. Opłata przewyższyłaby koszt połowy kursu i ta opcja stałaby się nieopłacalna dla uczestników.

GWARANCJA EFEKTÓW PO KURSIE

Kurs nie daje żadnych gwarancji, tak jak nie dają gwarancji najlepsze uczelnie na świecie. Kurs pomaga dojść do dobrych efektów w możliwie najkrótszym czasie. O szybkości nauki decyduje uczestnik przez intensywność treningów i zakresie kursu (z omówieniem prac online są szybsze efekty). Niektórzy uczestnicy po miesiącu osiągają doskonałe efekty, niektórzy po kilku latach.

MAM INNĄ WERSJĘ PHOTOSHOPA NIŻ W KURSIE

Jeśli posiadasz inną wersję Photoshopa i zastanawiasz się, czy ten kurs będzie odpowiedni dla Ciebie, to mam proste rozwiązanie tego dylematu. Masz możliwość zakupu, wypróbowania kursu i w przypadku zbyt dużych rozbieżności z Twoją wersją Photoshopa, zwrotu kursu bez podawania przyczyny. Nazwałem taką możliwość 100% gwarancją satysfakcji. Daje to pewność, że kurs spełni Twoje oczekiwania.

MAM POCZTĘ O2.PL LUB TLEN.PL MAILE Z LEKCJAMI NIE DOCHODZĄMAM POCZTĘ GMAIL. MAILE Z LEKCJAMI NIE DOCHODZĄMAM POCZTĘ WP.PL. MAILE Z LEKCJAMI NIE DOCHODZĄCZY KURSY FOTOGRAFII ONLINE
SĄ SKUTECZNE?JAK POWSTAJĄ KURSY FOTOGRAFICZNE?W ZDJĘCIU BRAKUJE PARAMETRÓW EKSPOZYCJI


Jeżeli podczas omawiania zdjęć prowadzący zwróci uwagę na brak parametrów ekspozycji zawartych w pliku, to należy wykonać jedną z czynności umieszczonej w tym poradniku...